Vadaperumbakkam, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AABFF9849F1ZC
Approx. Rs 60,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Fuel Type | Gas |
| Heat Output | 300 kW |
| Firing Mode | Two Stage |
| Rated Voltage | 230 V |
| Mounting | Flange |
| Air Supply | Forced Draft |
| Application | Oven, Dryer, Thermic Fluid, Incinerator, Boiler, Furnace, Hot Air Gen, Kiln |
| Automation | Fully Auto |
| Ignition Type | Spark |
| Brand | Ecoflam |
| Capacity | 14655000 kilocalorie |
| Dimension(L*W*H) | 2900x1300x2420 mm |
Explore More Products
© Flamemax Engineering. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited