Vadaperumbakkam, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AABFF9849F1ZC
Approx. Rs 25,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Fuel Type | Heavy Oil |
| Heat Output | 100 kW |
| Burner Type | Monoblock |
| Firing Mode | On Off |
| Control Mode | On-Off |
| Application | Boiler, Thermic Fluid |
| Viscosity Control | External Heater |
| Size | 482kg |
| Voltage | 230 V |
| Phase | Single |
| Brand | Ecoflame |
| Dimension(L*W*H) | 2900x1300x2420 mm |
| Type of Packaging | Box |
Explore More Products
© Flamemax Engineering. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited